View unanswered posts | View active topics It is currently 20 Sep 2019, o 07:29

Reply to topic  [ 16 posts ] 
 watek powitalny 
Author Message
Trainee

Post watek powitalny
Czesc, milo mi bylo tutaj znalezc mozliwosc ustawienia jezyka jako polskiego no i polskiego podforum!
a jak juz zajrzalem, to postanowilem zalozyc ten watek :)

...malo sie znamy, to ja moze powiem cos o sobie... ze posluze sie cytatem z Rejsu
jestem z Wroclawia, mam 37 lat, w Civke gram od... zawsze? moj pierwszy PC byl kupiony wlasnie po to, zeby w nia grac :D
jak dla mnie to gra wszechczasow
w jedynke gralem sporo, w dwojke jeszcze wiecej
nad trojka nie spedzilem wiecej niz w sumie moze 300h, ale to dlatego, ze kompletnie nie mialem wtedy czasu dla siebie
no a czworka - rewelacja sama w sobie, plus Warlords no i teraz niesamowity BTS!
do tego open source, co oznacza mody... Fall from Heaven mnie zachwycil, ale Total Realism!!!!
to bylo to! 8-) od pierwszego kontaktu pozostalem wierny kolejnym edycjom (mimo, ze poczatkowo nie rozpieszczaly gracza - byl taki moment, juz nie pamietam w ktorej wersji, ze tura komputerow na wielkiej mapie Ziemi, przy chyba 12 cywilizacjach, trwala na moim kompie 3h! robilem ture rano, szedlem do pracy, po powrocie robilem druga i spac! :mrgreen: )

zas co do czasow wspolczesnych: w momencie, w ktorym pisze te slowa koncze wlasnie sciagac (75%) Warlords Total Realism Gold 2.2 - za jakis czas bede mogl podzielic sie uwagami, ale juz na ten moment moge powiedziec, ze lista zmian i poprawek robi oszalamiajace wrazenie - to calkiem nowy mod! :o
wielkie brawa dla TR Team!

koncze i licze, ze w miare naplywu kolejnych ludzi bedziemy sie mogli tutaj poznawac :)
pozdrowienia z Wroclawia!

29 Aug 2007, o 12:24
Profile ICQ YIM
Site Admin

Post Re: watek powitalny
A witamy, witamy :) . Nie wiem czy wiesz ale az dwoch czlonkow teamu TR (ja i Anaztazioch) to Polacy wiec zagladamy tu na pewno i chetnie jak najwiecej polskich graczy bysmy widzieli grajacych w TR :mrgreen: .

Co do mnie to w jedynke gralem baaaardzoo duzo, dwojki w ogole nie ruszylem bo mi sie izometria nie spodobala. Jak wyszla trojka to sie przelamalem i tez bardzo duzo czasu nad nia spedzilem ale w civ4 chyba najwiecej. Bardzo fajnie sie zlozylo ze czworka nie potwierdza stereotypow ze im dalsza wersja tym bardziej odgrzewany kotlet ;) .
Praktycznie od samego poczatku trafilem jakos na mod TR (po paru mies klepania vanilla gdzie pare rzeczy, zaleznosci, cudow, zasad itp baaardzo mnie dziwilo) i to bylo to, w miedzyczasie wgrywalem tylko pojedyncze blue marble, sevopedia, 24civs i chyba tyle a no i mod Polska - spodobal mi sie nawet i szkoda ze nie ma Polski (jeszcze? ;) ) , licze na wieksza mape i dorzucenie wtedy Polski bedzie latwe, juz teraz jest spot na 2-3 miasta miedzy ruskimi a Niemcami jakby sie uprzec.
Moze znajde chwilke czasu pomeczyc Fall from Heaven w BtS poki TR sie na BtS nie przesiadzie.

29 Aug 2007, o 15:26
Profile WWW
RI Team

Ja w jedynke gralem krotko. Moze 2 miechy, i szybko przezucilem sie na 2 i smialem sie z Ruskich czolgow niemagacych pokonac mojego musketmana za scianami :D
W 3 gralem... jakies 2 miesace po wydaniu przez Play the World, przez Teturkhan mod, as po Civ4. Czworke "dostalem" pozno, bo po paru tygodniach zaczolem szukac modow. 4 Byla sucha. Pierw szukalem wiecej Cywilizacji, potem zaczolem szukac jakis programow do poloaczenia pojedynczych modow (mod merger), a to ze mialem problemy z tym, zaczolem szukac "mod packs" i po wielu bledach trafilem tak na "Realism: The Thrird Ressurection", ktory z czasem przemienil sie na Total Realism.
Potem mialem przerwe (Final Fantasy X), a jak wrocilem to Total Realism przymierzal sie do Warlords. Podczas Beta 1 i Beta 2, gralem durzo, i informowalem Mexico i Houmana o bugach, pomyslach, bylem aktywny na forum itd. podczas Beta 3 (chyba wtedy) Mexico zkontaktowal sie zemna i dal mi "link" do repozytorium, staly kontakt z nimi "maile, gtalk" stalem sie niby czlonkiem. Tak z czasem dolaczylem do ekipy.
Mam 21 lat, caly swiat gdzies i ... zycie przed saba... nawet niewiecie jak mi sie niechce pracowac, ale za cos trza PS3 kupic nie ?

29 Aug 2007, o 16:18
Profile
Trainee

Witam szanownych civersow, nawet gdybym chcial nie moge uzywac polskich znakow, poza tym chyba jest taka niepisana umowa, zeby nie uzywac ich na forach (?)

Moja przygoda z civ zaczela sie dosc przypadkowo, w dawnych dyskietkowych czasach poszedlem na gielde komputerowa na stolowce politechniki wroclawskiej (ja tez wroclawiak) aby nabyc sim city czesc 2 chyba. I sprzedawca namowil mnie, zebym zamiast tego kupil civ1, bo "tam tez sa miasta i wszystko, ale jest nawet wiecej bo sa cale cywilizacje" czy jakos tak. No i mial racje, wiecej w simcity nie zagralem :)

Gralem we wszystkie czesci, ale pewnie mniej niz wiekszosc z Was, jestem graczem troche "niedzielnym" i gram dosc malo, czasem jaka polnocke, albo nocke robie jak okolicznosci pozwalaja. Niemniej civa uwielbiam i obserwowanie jak ewoluuje sprawialo mi zawsze prawie tyle samo radosci co granie. W civ4 pierwszy raz napotklem bariere pod tytulem: "twoj komp jest za slaby zeby podolac tej grze, mimo tego, ze jest to strategia turowa..." Dlatego gram tylko na malych mapach a w TR najdalej doszedlem do samolotow z II wojny swiatowej, stad tez moje wielkie nadzieje, ktore podtrzymal anaztazioch, ze 2.2 bedzie szybsza :) Gram na prince/noble i generalnie jeszcze sporo sie musze nauczyc o tym jak wygrywac. BTW, czy ktos jest w stanie wygrac w TR na najwyzszym poziome/jak? tymczasem dolaczam sie w podziekowaniach dla teamu i czekam az wroce do polszy aby moj stary wrak odpalic i 2.2 zapodac

12 Sep 2007, o 08:12
Profile
RI Team

Bez znakow sie pisze szybciej :). A to ze to wkurza Giertycha tym lepiej :D

2.2 jest szybsza, nadal wolna, ale szybsza. Ale jak grales w BtS, to niebedziesz mial cierpliwosci do TR :/
BtS ma silnik a nie traktor.

12 Sep 2007, o 09:08
Profile
Trainee

Masz na mysli to, ze BtS ma sprawniejszy engine i mniej bledow niz Warlords? Coz, i tak nie zanosi sie na to, zebym kupil BtS wiec spokojnie moge poczekac az powstanie BtS: Total Realism

12 Sep 2007, o 12:03
Profile
RI Team

BtS sprawia ze grasz a nie robisz herbate chekajac na nowa ture ;)

12 Sep 2007, o 14:56
Profile
Trainee

Hej, Demeryt!
miło spotkać kolejnego rodaka, a już szczególnie z Wro! :D

co do polskiej czcionki - netykieta wyraźnie stanowi, że nie używamy jej tam, gdzie odbiorca nie będzie zdolny do jej poprawnego odczytania - ale to forum ma zaimplementowaną obsługę czcionek CE, więc nie widzę problemu.
zresztą - od czasu windows XP czcionki narodowe są wyjątkowo łatwe do obsługi
Nie zależy mi aż tak na Giertychu, żeby tylko po to, żeby mu zrobić na złość kaleczyć język polski :D

a co do BTS... poezja :)
i to nie tylko ze względu na komfort grania (swoją drogą - drastycznie spadło u mnie zużycie herbaty ostatnimi czasy) :lol:
BTS to rewolucja, naprawdę
trzeba zmienić sposób myślenia, żeby w nią dobrze grać - inaczej sie tam robi kasę (z ogromną łatwością, ale też trzeba ją inaczej wydawać, z dużo większym rozmachem, niż przywykliśmy dotychczas)
nie tylko o dodatkowe rzeczy tu chodzi - nawet jak dla mnie mniej o te najgłośniejsze, jak korporacje czy zupełnie inne podejście do szpiegostwa, nowych przywódców, cywilizacje, budynki... tam są 3 nowe mody! mniam
oraz kilka scenariuszy fanowskich - rewelacja, polecam! (choć mod "space" jest troszkę niedorobiony, niestety - wygląda jakby nie skończyli go na czas)
i w sumie można by o tym sporo napisać, książkę pewnie albo przynajmniej serię artykułów... ale kto ma na to czas?! :D trzeba grać! nie zapominając w dodatku o TR, więc naprawdę niewiele tego czasu zostaje, jeśli ktoś nie planuje porzucić dla Civki pracy i wypisać się z rodziny :mrgreen:
myślę, że pokochasz BTSa, jak tylko w niego zagrasz - choć polski dystrybutor stara się nam to utrudnić, jak to tylko możliwe :/ data polskiej premiery została kolejny raz przsunięta

13 Sep 2007, o 12:01
Profile ICQ YIM
RI Team

W BtS-sie nadal wkurzajaca jest walka.
Swordsman(str6, +15% city attack) z Combat II vs Warrior (str2, +25% city defense) combat I w miescie z 40% city defense from culture. Zgadnij kto wygra. Swordsman z 0.0 strength...

Juz sobie wyobrazam Spearman vs Tank...

Nadodatek na Noble, na 10 walk Warrior vs Warrior na plaskiej trawie... 1 udalo mi sie pokonac broniacego (bez fortyfikacji). I ta srednia sie utzymuje przez cala gre :/
Tylko pomysl co bedzie sie dzialo z broniacym warriorem na lasach w gorach i pelnej fortyfikacji... +100% defense bonus... Nic dziwnego ze Fall From Heaven ma "archery barrage", dzieki temu dalo sie pokonac "kamperow" ;)

13 Sep 2007, o 13:21
Profile
Site Admin

Odnosnie kupna BtS - ja kupilem 2 dni po premierze w UK, wyszlo mnie to ok 132zl :? , ale warto bylo... zebym tylko jeszcze mial wiecej czasu na granie :( .

Obecnie sa tez ciekawe oferty na ebayu... np z Moldawii wersja angielsko-ruska: http://cgi.ebay.pl/Civilization-IV-Beyo ... dZViewItem

Sprzedawca ma sporo pozytywow, platnosc tylko PayPalem wiec bezpieczna (PayPal ma ubezpieczenia transakcji).
W razie braku PayPala moge sluzyc pomoca :)

Co do polskich liter - nie ma takiego obowiazku. Jest to jedynie mile widziane.

13 Sep 2007, o 13:42
Profile WWW
Trainee

Dla pewnosci jeszcze raz: potwierdzacie, ze BTS dziala wyraznie sprawniej i szybciej niz Warlords mimo dodanych rzeczy? To moze sie jednak za nia rozejrze, to moglby byc ratunek dla mojego procesora... W recenzji na Gamespot slowa nie pisza o poprawionym kodzie, ja spodziewalem sie, ze bedzie jeszcze gorzej, czyzby programisci firaxis sie postarali?

15 Sep 2007, o 12:55
Profile
RI Team

Sluchaj.
1 tura w Fall From Heaven 2 .023 z patchem c, na large fractal 16 civs (musi byc miejsce na Hyborema i Basium)przechodzi w 3-4 sekund (AMD 3500+, x850, 1 GB RAM).
1 tura w Fall From Heaven 2 BtS Beta convention .024 z patchem v, huge fractal 16 civs przechodzi w mniej niz 1 sek.

Naprawde, da sie grac :o

Ale to niezmienia faktu ze nielubie Fraxis :(

15 Sep 2007, o 13:04
Profile
Trainee

hej, spokojnie! bez Firaxis nie byłoby Civ4! :D

dla wyraźnego powierdzenia: tak, BTS chodzi dużo szybciej niż Vanilla czy Warlords, w tym również bez Fall from Heaven (czy innych modów)

co do archery barrage - rewelacyjnie się sprawdza! dlaczego nie dorzucić tej opcji do TR?? (tak, wiem, że walka w TR jest całkowicie poprawiona i bez porównania uczciwsza wobec human playera, jak również zauważyłem, że istnieją "stack bonusy" i itd, ale to fajne rozwiązanie i podoba mi się - można by je dorzucić, oczywiście "oprócz" a nie "zamiast" :lol: )

co do pomocy w zakupie - spędziłem ostatnio sporo czasu w szpitalu :cry: i dopiero co wyszedłem, potrzebuję chwili żeby się rozejrzeć się w nowej sytuacji, mam nadzieję, że jest już lepiej - ale jeśli nie, to chętnie skorzystam z propozycji pomocy, bo paypala rzeczywiście nie mam

6 Oct 2007, o 11:16
Profile ICQ YIM
Site Admin

Ganelon wrote:
co do pomocy w zakupie - spędziłem ostatnio sporo czasu w szpitalu :cry: i dopiero co wyszedłem, potrzebuję chwili żeby się rozejrzeć się w nowej sytuacji, mam nadzieję, że jest już lepiej - ale jeśli nie, to chętnie skorzystam z propozycji pomocy, bo paypala rzeczywiście nie mam

Juz jest dostepna polska wersja BtS wiec nie trzeba kombinowac z zagranicy.

8 Oct 2007, o 10:51
Profile WWW
Trainee

Wskrzeszam wątek powitalny :)

Udało mi się nabyć drogą kupna nowy sprzęt w międzyczasie więc jest szansa, że kiedyś skończę tę grę na dużej mapie (jak będę miał trochę czasu ;)

Długo nie śledziłem tego forum, widzę, że sporo newsów kręci się wokół bety 2.4? Trochę nie do końca rozumiem ideę tej bety - to będzie kolejna wersja TR Warlords? Czy też te poprawki będą wprowadzone do TR BtS? Innymi słowy, czy pracujecie nad kolejną wersją TR Warlords i jak skończycie, to zrobicie TR BtS, czy robicie obie jednocześnie?

I teraz pytanie banalne: czy istnieje może jakiś łopatologiczny 3-zdaniowy poradnik pozyskiwania i uruchamiania kolejnych wersji tej bety na Warlords?

5 Aug 2009, o 06:38
Profile
Site Admin

demeryt wrote:
Innymi słowy, czy pracujecie nad kolejną wersją TR Warlords i jak skończycie, to zrobicie TR BtS, czy robicie obie jednocześnie?

1. Doszlifowanie wersji 2.4 do Warlords (chyba niewiele zostało, ciągle męczę chłopaków by już przestali dodawać, wypuścili finalną wersję 2.4 i zajęli się konwersją, na razie głównie walczymy ze stabilnością - CTD za często się zdarzają)
2. Skonwertowanie 2.4 z Warlords do BtS
3. Dalszy rozwój już tylko w BtS

Czas - nieznany, cierpimy na chroniczny brak koderów,

Quote:
I teraz pytanie banalne: czy istnieje może jakiś łopatologiczny 3-zdaniowy poradnik pozyskiwania i uruchamiania kolejnych wersji tej bety na Warlords?

Może być po angielsku?
viewtopic.php?f=4&t=510

5 Aug 2009, o 09:03
Profile WWW
Reply to topic   [ 16 posts ]